Free live stats and visitor counter for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop

 

Jak wybrać najlepszy urlop

Wychodząc naprzeciw potrzebom Klientów i korzystając z własnego doświadczenia jako agent przygotowaliśmy dla Państwa PORADNIK. Aby wybrać najlepszy urlop musimy określić kilka czynników :

 • OFERTY FIRST I LAST MINUTE - czyli promocje biur podróży:

- FIRST MINUTE - minusem jest to, że musimy dużo wcześniej podjąć decyzję o urlopie, ale mamy za to sporo korzyści np. duży wybór ofert, rabaty, wycieczki fakultatywne gratis, upominki, gwarancję niezmienności ceny, ubezpieczenie od rezygnacji bez dopłaty itp.

- LAST MINUTE - zdrarzają się oferty w super niskiej cenie na kilka dni przed wylotem, ale czekając na takie LASTY istnieje ryzyko, że nie znajdziemy oferty spełniającej nasze oczekiwania ( zabraknie miejsc w samolocie czy hotelu
o standardzie, jaki sobie wybraliśmy).

 • TERMIN wyjazdu - przeważnie wyjeżdżamy w czasie wakacji i długich weekendów. Biura o tym doskonale wiedzą i właśnie wtedy ceny są najwyższe. Jeżeli możesz to jedź na urlop tuż przed sezonem albo tuż po sezonie. W wielu krajach nadal jest ciepło, a ceny nie są już tak wygórowane. Jeśli jednak nie masz wyjścia to licz się z tym, że oferta musi być droższa niż np.w kwietniu.
 • ILOŚĆ DNI - jeżeli jesteśmy zainteresowani wyjazdem samolotem to biura z reguły mają w ofercie wyjazdy
  7,10 i 14 dniowe. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że w Ogólnych Warunkach Uczestnictwa biura zastrzegają sobie, że pierwszy i ostatni dzień podróży jest przeznaczony na przelot.
 • BUDŻET - ile osób jedzie na wyjazd i jeżeli jadą dzieci to w jakim wieku? Najczęściej hotele uważają za dzieci tylko osoby do 12 roku życia, potem są już liczone jako osoby dorosłe. Są jednak hotele, które dają zniżkę dzieciom do 14, a nawet 16 roku życia. Przy wysyłaniu zapytania podaj dokładną datę urodzin dziecka.
 • ŚRODEK TRANSPORTU - samolot, autokar, czy dojazd własny samochodem. Jeśli bierzesz pod uwagę pierwsze dwie opcje,  to podaj miasto wylotu/wyjazdu.
 • KIERUNEK - coś sprawdzonego czy coś nowego? Jeżeli nie umiesz sam wybrać destynacji, która Cię interesuje, to określ czego szukasz: wyjazdu nad morzem, w mieście, w górach, w Europie czy na innym kontynencie.
 • FORMA WYPOCZYNKU - każdy odpoczywa na swój sposób. Wybierz to, co Tobie najbardziej odpowiada:

- wczasy pobytowe
- wycieczka objazdowa
- wyjazd 7+7 (objazd + wypoczynek)
- pielgrzymka
- rejs
- dla dziecka: obozy i kolonie, rejs żeglarski
- Travel Senior - z dofinansowaniem dla osób 55+

 • STANDARD ZAKWATEROWANIA - szukasz wypoczynku w luksusie z różnymi atrakcjami, czy wystarczy Ci zwykły apartament? Biura oferują bogatą bazę zakwaterowania o różnych standardach. Pamiętaj tylko, że każdy kraj ma swoje wytyczne określające te standardy i hotel 3* w Europie będzie się różnił od hotelu 3* np. w Tunezji...
 • RODZAJ WYŻYWIENIA - mamy do wyboru:

- ALL INCLUSIVE - poza standardową formułą ALL INLUSIVE hotele mogą mieć też opcję ULTRA ALL INCLUSIVE (np. więcej restauracji, bary otwarte 24h, alkohole importowane) albo ALL INCLUSIVE SOFT (mniej posiłków i napoje alkoholowe tylko w wyznaczonych godzinach),
- FB (Full Board) - śniadania, obiady, kolacje (napoje płatne dodatkowo chyba, że szczegółowy opis wyżywienia przy hotelu zawiera informację o napojach),
- HB (Half Board) - śniadania i obiadokolacje (napoje do kolacji płatne dodatkowo),
- BB (Bed & Breakfast) - same śniadania (kawa, herbata, woda mineralna są wliczone w cenę),
- OB (Only Bed) - bez wyżywienia.

 • LOKALIZACJA - określ na czym Ci zależy:

- spokojna okolica z dala od zgiełku miasta, czy bliżej centrum w sąsiedztwie sklepów, dyskotek itp.,
- przy samej plaży,  czy może być druga linia brzegowa (im bliżej morza, tym hotel droższy),
- blisko atrakcji - Aquapark, SPA, pole golfowe, nurkowanie, windsurfing itp.

Pamiętaj, że podając nam jak nawięcej szczegółów mamy szansę wybrać ofertę najbardziej spełniającą Twoje oczekiwania :)

Po otrzymaniu oferty przeczytaj uważnie jej opis i co zawiera cena. Zwróć uwagę, czy np.klimatyzacja albo leżaki na plaży są płatne dodatkowo oraz co dokładnie zawiera opcja All Inclusive.

Jeżeli masz choroby przewlekłe to koniecznie nas o tym poinformuj!. Najczęściej biura gwarantują tylko ubezpieczenie podstawowe i w takim przypadku należy dokupić ubezpieczenie poszerzone o choroby przewlekłe.